10 mai 2012

Pescuit in perioada de prohibitie

Politistii de frontiera din cadrul Inspectoratului Teritorial al Politiei de Frontiera Giurgiu au depistat in zona de competenta patru persoane de sex masculin, cetateni romani, care pescuiau in perioada de prohibitie.

Instrumentele de pescuit au fost ridicate in vederea continuarii cercetarilor, iar persoanelor in cauza li s-au intocmit dosare penale pentru savarsirea infractiunilor de pescuit comercial in perioada de prohibitie, de detinere si folosire la pescuit de catre persoane neautorizate a uneltelor de pescuit comercial si alte unelte.

Arhivă blog

Youtube - Politia de Frontiera Romana