10 mai 2012

Sirieni cu identitati false la frontiera

Politistii de frontiera din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Nadlac, judetul Arad, au depistat doi cetateni sirieni care au incercat sa iasa ilegal din Romania, pentru a ajunge in Germania, cu carti de identitate romanesti false.

Lucratorii nostri au luat masura intreruperii calatoriei persoanelor in cauza si cercetarii acestora sub aspectul savarsirii infractiunii de fals privind identitatea si tentativa de trecere ilegala a frontierei de stat, urmand ca la finalizarea cercetarilor sa fie dispuse masurile legale ce se impun.

Arhivă blog

Youtube - Politia de Frontiera Romana